Katowice - Mikołowska

Ogólnopolska infolinia 24/7: 791 784 777

 


 

Wypozyczalnia24.net - O/Katowice Śródmieście
40-066 Katowice ul.Mikołowska 31
Infolinia 24/7: 0048 791 784 777

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 6:00 - 22:00
sobota: 8:00 - 15:00
wydawanie samochodów: CAŁODOBOWO

 


 Wypożyczalnia samochodów dostawczych,osobowych,9-cio osobowych Katowice

 

 


 
Katowice - miasto, o którym pewnie każdy słyszał. To serce największej w Polsce aglomeracji liczącej ponad 2 miliony mieszkańców, jest to jedno z najlepiej skomunikowanych Polskich miast – to tutaj krzyżują się autostrady A1 i A4 skąd dotrzemy nad Nasze Polskie morze czy na Zachód Europy, to właśnie tutaj młodzież zjeżdża się z Całej Polski aby ucyć się na tutejszych uczelniach gdzie kształci się poszukiwanych na rynku specjalistów. Gospodarka w tym mieście opiera się głównie na sektorze usług, a w większości na sektorze usług prywatnych w związku z czym to głównie tam społeczność znajduje zatrudnienie.
 
To właśnie do Katowic w weekendy zjeżdżają się rodziny z pobliskich miast aby w jednej z największych Galerii dokonać zakupów czy też udać się do restauracji.
Z czym głównie kojarzone są Katowice ? Na pewno z kopalniami z którymi są związane historycznie, spodkiem Katowickim wybudowanym ponad 40 lat temu gdzie odbywają się różnego rodzaju koncerty, mecze ale także ostatnio popularne spotkania z Youtuberami czy turnieje e-sportowe IEM.
 
Nie możemy również pominąć Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice - Pyrzowice  to ważny ośrodek turystyki biznesowej, co roku odbywa się tu Europejski Kongres Gospodarczy, który jest jedną z większych   tego typu imprez w Europie. Kilka kilometrów od Centrum znajduje się Park Śląski - jeden z największych parków miejskich na Świecie (aż dwukrotnie większy od Nowojorskiego Central Parku).
 
Katowice choć są młodym miastem o ponad 150 letniej historii to mogą się poszczycić ciekawą architekturą. To właśnie w tym mieście w roku 1934r. wybudowany został jeden z pierwszych drapaczy chmur w tej części Europy. Chlubą tego miasta są dwa zabytkowe osiedla robotnicze : Giszowiec i Nikiszowiec wybudowane w początkach XXw które są inspiracją dla pewnej grupy malarzy – do tej pory prowadzone są starania aby wpisać je na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niewątpliwie każdy kto odwiedzi choć raz Katowice to w pamięci pozostaną na długo, gdyż z pewnością wyróżniają się na tle stolic polskich województw.

Wypożyczalnia24.net © 2019 | Polityka prywatności

Menu